Lubisz śpiewać?
Chcesz występować w zespole z rówieśnikami?
Dołącz do Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej
"Poznańskie Słowiki"!

Poszukujemy utalentowanych muzycznie chłopców w wieku 7-10 lat.

Nie zwlekaj. Przyjdź, zadzwoń, napisz do nas.
Serdecznie zapraszamy!

Kandydatów można zgłaszać:

Dlaczego prowadzimy nabór?
Co roku, na skutek mutacji, szeregi "Poznańskich Słowików" opuszcza grupa najlepiej wyszkolonych muzycznie chłopców. I jak co roku szukamy w ich miejsce nowych śpiewaków. Chór posiada bogatą artystyczną historię i każdy nowy, młody śpiewak, dzięki swojemu talentowi, wkrótce może zapisać nowe jej karty.

Jak przebiega rekrutacja?
Nim ktoś wstąpi w nasze szeregi chcielibyśmy poznać, jakim dysponuje głosem, czy ma słuch muzyczny, poczucie rytmu – posiadanie tych cech jest niezbędne do śpiewu w naszym chórze. Dlatego, na wstępnym przesłuchaniu, kandydatów prosimy o zaśpiewanie wybranej przez siebie dowolnej piosenki.
A jeśli kandydat posiada już jakieś doświadczenia muzyczne – prosimy o zgłoszenie nam tego faktu.

Co po przesłuchaniu?
Dla wszystkich chłopców, którzy zdecydują się rozpocząć swoją muzyczną przygodę w "Poznańskich Słowikach", organizujemy bezpłatny kurs przygotowawczy z zakresu emisji głosu i czytania nut. Po ukończeniu tego kursu chłopcy będą uczestniczyć w pracach całego chóru. Wszystkie zajęcia i próby odbywają się popołudniami, w siedzibie Filharmonii Poznańskiej, przy ul. Święty Marcin 81.

Wątpliwości?
Gdyby mieli Państwo jeszcze jakieś wątpliwości, czy warto śpiewać, to zachęcamy do zapoznania się z artykułem: https://dobrewiadomosci.net.pl/31496-niezwykle-korzysci-plynace-ze-spiewania-koniecznie-wrocmy-do-tej-praktyki/ Zachęcamy też do przeglądnięcia naszej strony internetowej, gdzie umieszczamy relacje z naszych działań artystycznych!